Виховання дитини 8 років. Як виховувати восьмирічну дівчинку, хлопчика
24.10.2017 Категорія: Сторінка психолога
Виховання дитини 8 років. Як виховувати восьмирічну дівчинку, хлопчика
Щоб правильно виховувати дитину, вам потрібно знати норми розвитку та поведінки, психологію, характерну даному віку. Виховання дитини 8 років сьогодні значно відрізняється від виховання колишнього покоління, так як ми живемо в новому столітті - столітті інформації. Тому рекомендуємо читати більш свіжу інформацію (нові книги, матеріали сучасних психологів). У вісім років у дітей змінюється світогляд і психологія, вони починають усвідомлювати себе як частину суспільства. Їх поведінка залежить від подій і обстановки, яка їх оточує.
Поведінка дитини все ще не стабільно, зате він легше справляється з труднощами, добре розуміє, що відбувається. Як виховувати дитину 8 років? Батьки, думайте, перед тим, як щось сказати. Ваше чадо сприймає все буквально, і якщо ви, хоч і ненавмисно, скажете «ти поганий», то це може похитнути самооцінку. Також навчитеся слухати. Не перебиваючи, уважно вислухайте дитину: як він провів день, як справи в школі та інше. Робота по дому розвиває навички співпраці і турботи, так що давайте нескладні завдання своїй дитині.
Контролюйте розваги, особливо що стосуються Інтернету і телебачення. 8 років - досить ранній вік для відвідування багатьох сайтів і перегляду багатьох телеканалів. Встановіть рамки, обмежте можливості дитини в Мережі, рано йому дивитися ролики насильства або порно. Ваша дитина - ваше все, і він найкращий! Говоріть це всім і йому в тому числі. Це плід ваших зусиль, плекайте його. Зрозумійте цей вік, прийміть все, що відбувається, психіка восьмирічки не так розвинена як наша. Дитячі страхи - теж важлива ланка в розвитку і вихованні дитини. Страх корисний у тому випадку, коли він виконує свої функції і зникає.
Для восьмирічки характерні наступні страхи: фізичне насильство, сварка з батьками, невдачі, побачена іншими власна брехня або негативний вчинок. Лідируючої проблемою для батьків є дитяча агресія. Дитина може проявляти агресію, щоб самоствердитися, і все більше стимулюють його комп'ютерні ігри і телевізор. Як проявляється агресивність? Дитина може загрожувати оточуючим, влаштовувати бійки зі сварками, намагатиметься заподіяти біль людям і тваринам, ламати майно та інше. Навряд чи до восьми років дитина буде тікати з дому або прогулювати уроки, але от після ... Все може бути, і щоб цього уникнути, потрібно направляти агресію в інше русло. Дайте синові на розтерзання газету, нехай поб'є або попинал подушку або боксерську грушу, розстріляє що-небудь з водяного пістолета, поб'є надувний кийком. Уособлюючи дитячий гнів, нехай він розповість про предмет або людину, до якого відчуває антипатію. Нехай виліпить об'єкт агресії з пластиліну, намалює. Дайте можливість сказати дитині все, що думає, нехай виплесне емоції. Навчіть його розуміти свій гнів і контролювати його. Разом ви навчитеся багато чому! У 8 років немаловажно фізичне виховання.
У дитини формується скелет, м'язи, зв'язки і суглоби. Чудово підійдуть ігри на свіжому повітрі, плавання. Саме з цього віку починайте стежити за поставою і зором нащадка. Надайте дитині повноцінне харчування, він повинен отримувати набагато більше калорій для своєї ваги, ніж дорослий для свого. Як виховувати дівчинку 8 років В більшості випадків у восьмирічних дівчат починають проявлятися вторинні статеві ознаки (намічається талія, стегна, груди). Переконуйте дочка, що вона - красуня, які б зовнішні дані не були. Дайте їй усвідомлювати, що її люблять. Навчіть дочку розбиратися в людях, у різних ситуаціях, щоб тримати все під контролем. Вивчайте її на чужих помилках, знаходячи приклади в пресі, телебаченні. Застерігайте її від зайвої довірливості і наївності.
Дівчата можуть бути жорстокішими, ніж хлопчики. Тому вчіть доньку милосердя, бачити біль і допомагати нужденним. Тільки щоб милосердя було розсудливим і не поширювалося на недостойних людей. Дозволяйте дитині в першу чергу піклуватися про близьких і домашніх тварин. Так як дівчатка випереджають розвиток, то можуть лідирувати в класі. Дозволяйте своїй доньці проявляти лідерські якості, але тільки щоб вона могла вислуховувати і думка інших, пристосовуватися до колективу. Це стане в нагоді в майбутньому. Як виховувати хлопчика 8 років Порівняно з дівчатками, у хлопчиків гормональна система не так активна. Вони все ще діти, намагаються радувати тата, чекають його схвалення. Будь батьківська похвала творить чудеса.
Тому батько повинен вхопити ознаки переходу сина зі світу матері в батьківський світ, щоб уникнути негативних емоцій. А мати ... А мати повинна, зціпивши зуби, відірвати синочка від своєї спідниці. Бачили сорокарічних «матусиних синків»? Це ті, яких вчасно не відірвали. Втім, все як завжди: виховуйте чоловіка, але пам'ятайте, що хлопчик розвивається повільніше дівчинки, тому не порівнюйте їх. Віддайте його на виховання батькові, займайтеся з ним фізкультурою, стежте за успіхами, заохочуйте їх.